Szkoła w Bełku

Zdrowie w Świeradowie-Zdroju

Off
Zdrowie w Świeradowie-Zdroju
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Świeradów-Zdrój jest malowniczo położoną miejscowością. Jest niewielki, liczy około 5 tys.mieszkańców. Znany jest głównie z uzdrowiska, które działa w nim od XIX wieku. Ale uzdrowisko to nie jedyna korzyść, jaką może nam dać przyjazd do tej miejscowości. Dzięki uzdrowisku baza noclegowa Świeradowa-Zdroju rozbudowała się. Zarówno kuracjusze, jak i inni turyści mają szerokie pole do wyboru, jeśli chodzi o noclegi. Świeradów Zdrój oferuje hotele oraz liczne pensjonaty i agroturystyki, dzięki czemu może zaspokoić różne wymagania.

Kiedy jedziemy do Świeradowa-Zdroju należy wziąć pod uwagę, że jest w nim sporo atrakcji, z których możemy skorzystać. Oczywiście pierwszym punktem takiej wyprawy będzie uzdrowisko. Zabytkowe budynki są naprawdę piękne, a w szczególności warto zwiedzić Dom Zdrojowy, halę spacerową, która jest najdłuższą tego typu budowlą na Dolnym Śląsku oraz wieżę z tarasem widokowym, która wznosi się na wysokość 46 m. Oczywiście w uzdrowisku możemy skorzystać z wielu zabiegów, z których najbardziej zachęcające są zabiegi borowinowe oraz w wodach radonowych.

Jeśli już będziemy wystarczająco „uleczeni” oraz nasyceni zwiedzaniem, warto wziąć na cel inną rzecz. Świeradów-Zdrój jest położony w Górach Izerskich, co daje nam doskonałą sposobność do pieszych wędrówek po tych właśnie górach. Przez miasto przechodzi 9 szlaków turystycznych, które pozwalają nam na całkiem dobre poruszanie się po tym górzystym terenie. Góry Izerskie oprócz wędrówek są doskonałą bazą narciarską oraz umożliwiają również uprawianie biegów. W okolicy Świeradowa-Zdroju zlokalizowanych jest 6 wyciągów narciarskich, w tym kolejka gondolowa na Izerski Stóg, natomiast o warunkach biegowych świadczyć może organizowany co roku i jeden z największych biegów w kraju – „Bieg Piastów”. Świeradów-Zdrój jest miejscowością, która jest w stanie nam zapewnić relaks oraz odpowiednią dawkę ciekawego ruchu na świeżym powietrzu.

Zobacz inne nasze artykuły:

About the author / 

admin

Najnowsza ankieta:

Czy kwatery nad morzem w takich miejscowościach jak Hel, Sopot czy Krynica Morska to dobre lokalizacje na wakacje?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kontakt

Emailmojmail2[malpa]wp.pl
Tel078 490 24 02
Fax078 490 24 03
MiastoJastrzębie-Zdrój

Komentarze i opinie:

Kategorie

Inne wpisy

  • Kołobrzeg – port handlowy i rybacki

    Kołobrzeg – port handlowy i rybacki W zachodniej części Pobrzeża Słowińskiego, w miejscu gdzie uchodzi rzeka Parsęta do Morza Bałtyckiego położona jest miejscowość, będąca najpopularniejszym uzdrowiskiem i kurortem na polskim wybrzeżu – Kołobrzeg, bo o nim jest mowa. Miasto zamieszkiwane przez około 60 tysięcy mieszkańców, w okresie letnim przyjmuje drugie tyle, bowiem dobrze przygotowana baza…

  • Jak zostać turystą idealnym?

    Nawet jeśli nie mamy czasu na regularne podróże i drogie wycieczki, z pewnością wielokrotnie korzystaliśmy z pewnych wyjazdów. Mogą to być np. wyjazdy służbowe. Można więc uznać, że turystyka jest pewnym elementem naszego życia. A jeśli z niej korzystamy, powinniśmy stać się doskonałymi turystami. Jak możemy to osiągnąć? Po pierwsze, nie bójmy się ludzi. To…