Szkoła w Bełku

Zdrowie w Świeradowie-Zdroju

Off 1
Zdrowie w Świeradowie-Zdroju
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Świeradów-Zdrój jest malowniczo położoną miejscowością. Jest niewielki, liczy około 5 tys.mieszkańców. Znany jest głównie z uzdrowiska, które działa w nim od XIX wieku. Ale uzdrowisko to nie jedyna korzyść, jaką może nam dać przyjazd do tej miejscowości. Dzięki uzdrowisku baza noclegowa Świeradowa-Zdroju rozbudowała się. Zarówno kuracjusze, jak i inni turyści mają szerokie pole do wyboru, jeśli chodzi o noclegi. Świeradów Zdrój oferuje hotele oraz liczne pensjonaty i agroturystyki, dzięki czemu może zaspokoić różne wymagania.

Kiedy jedziemy do Świeradowa-Zdroju należy wziąć pod uwagę, że jest w nim sporo atrakcji, z których możemy skorzystać. Oczywiście pierwszym punktem takiej wyprawy będzie uzdrowisko. Zabytkowe budynki są naprawdę piękne, a w szczególności warto zwiedzić Dom Zdrojowy, halę spacerową, która jest najdłuższą tego typu budowlą na Dolnym Śląsku oraz wieżę z tarasem widokowym, która wznosi się na wysokość 46 m. Oczywiście w uzdrowisku możemy skorzystać z wielu zabiegów, z których najbardziej zachęcające są zabiegi borowinowe oraz w wodach radonowych.

Jeśli już będziemy wystarczająco „uleczeni” oraz nasyceni zwiedzaniem, warto wziąć na cel inną rzecz. Świeradów-Zdrój jest położony w Górach Izerskich, co daje nam doskonałą sposobność do pieszych wędrówek po tych właśnie górach. Przez miasto przechodzi 9 szlaków turystycznych, które pozwalają nam na całkiem dobre poruszanie się po tym górzystym terenie. Góry Izerskie oprócz wędrówek są doskonałą bazą narciarską oraz umożliwiają również uprawianie biegów. W okolicy Świeradowa-Zdroju zlokalizowanych jest 6 wyciągów narciarskich, w tym kolejka gondolowa na Izerski Stóg, natomiast o warunkach biegowych świadczyć może organizowany co roku i jeden z największych biegów w kraju – „Bieg Piastów”. Świeradów-Zdrój jest miejscowością, która jest w stanie nam zapewnić relaks oraz odpowiednią dawkę ciekawego ruchu na świeżym powietrzu.

Zobacz inne nasze artykuły:

About the author / 

admin

Najnowsza ankieta:

Czy kwatery nad morzem w takich miejscowościach jak Hel, Sopot czy Krynica Morska to dobre lokalizacje na wakacje?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kontakt

Emailmojmail2[malpa]wp.pl
Tel078 490 24 02
Fax078 490 24 03
MiastoJastrzębie-Zdrój

Komentarze i opinie:

Kategorie

Inne wpisy

  • Restauracja stare miasto Lublin

    Obecnie ludzie stawiają z jednej strony na maksymalną oszczędność, z drugiej natomiast cenią swój wolny czas i możliwość udania się do jakiegoś miejsca usługowego, w którym będą mogli wypocząć, chwilę chociaż oderwać się od codzienności i rozpływać w przyjemnościach. Jednym z aspektów, jaki na to pozwala jest stołowanie się w lokalach gastronomicznych. Pytanie tylko –…

  • Szkoła w Bełku

    W dniach 1-10 grudnia 2015r. uczniowie klas drugich i trzecich przystąpili do Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej. Tysiące uczniów z całej Polski rywalizowało ze sobą w następujących kategoriach konkursowych: konkurs czytelniczy „Abecadło”, konkurs ortograficzny „Ortografek”, konkurs matematyczny „Plusik” oraz konkurs plastyczny „Plastuś”. Dnia 29 lutego 2016 r. otrzymaliśmy wyniki poszczególnych konkursów. Pragniemy poinformować, iż nasi podopieczni odnieśli…