Szkoła Bełk

PARK NARODOWY PEMBROKESHIRE COAST

Off 35
PARK NARODOWY PEMBROKESHIRE COAST
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

urlop (8)Park został utworzony w połowie ubiegłego wieku i jest położony na południowo zachodnim krańcu Walii w krainie ?magii i czarów?. Park obejmuje 300 kilometrowy odcinek wybrzeża o szerokości około pięciu kilometrów. W parku jest unikalny teren wybrzeża, łagodny morski klimat sprawia, że można tu znaleźć rośliny kwitnące nawet zimową porą?
W parku gniazdują alki krzywonose, mewy trójpalczaste, maskonury, nurzyki podbielałe i kormorany czubate. Na wyspie Grassholm, położonej na zachód od parku, zamieszkuje kolonia głuptaków licząca około trzydzieści tysięcy osobników. Przez cały sezon lęgowy słychać tu glosy przekrzykujących się ptaków. Pod koniec lata ptaki wędrowne wraz z młodymi odlatują na zimowiska a na wyspie zostają tylko ptaki osiadłe.
Na terenie parku leżą ujścia rzek, wokół których rosną gęste lasy liściaste, na północy parku leżą wzgórza, a w ich dolinach występują wrzosowiska i tereny podmokłe, na których można zobaczyć pasące się kuce?

Zobacz inne nasze artykuły:

About the author / 

admin

Najnowsza ankieta:

Czy kwatery nad morzem w takich miejscowościach jak Hel, Sopot czy Krynica Morska to dobre lokalizacje na wakacje?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kontakt

Emailmojmail2[malpa]wp.pl
Tel078 490 24 02
Fax078 490 24 03
MiastoJastrzębie-Zdrój

Komentarze i opinie:

Kategorie

Inne wpisy

  • Szkoła w Bełku

    W dniach 1-10 grudnia 2015r. uczniowie klas drugich i trzecich przystąpili do Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej. Tysiące uczniów z całej Polski rywalizowało ze sobą w następujących kategoriach konkursowych: konkurs czytelniczy „Abecadło”, konkurs ortograficzny „Ortografek”, konkurs matematyczny „Plusik” oraz konkurs plastyczny „Plastuś”. Dnia 29 lutego 2016 r. otrzymaliśmy wyniki poszczególnych konkursów. Pragniemy poinformować, iż nasi podopieczni odnieśli…

  • Kwatery nad morzem

    Ciekawe wakacje W jaki sposób zorganizować wakacje? Każdemu z nas podoba się przecież coś innego. Jeżeli się zastanawiasz, na pewno warto zacząć od tego, co Ci się podoba. Być może tęsknisz za szumem fal – w takim wypadku powinieneś poszukać kwatery nad morzem i wybrać się właśnie tam. Istnieje też oczywiście wiele innych, ciekawych możliwości….