Szkoła Bełk

Kaszuby witają – atrakcje Bytowa i okolic

Off 2
Kaszuby witają – atrakcje Bytowa i okolic
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kaszuby witają – atrakcje Bytowa i okolic

Na Kaszubach znajduje się wiele malowniczych miejsc, położonych nad tutejszymi licznymi jeziorami lub otoczone pięknymi lasami. Całość tworzy też doskonałe miejsca do uprawiania wodnych sportów lub do podróżowania po okolicy na rowerze. Ci, którzy bardziej interesują się historią lub architekturą, też będą zadowoleni. Na Kaszubach warto się zatrzymać na dłużej. Możemy w tym celu skorzystać z bogatej bazy noclegowej całej okolicy. Gdańsk, Kartuzy, Chmielno, Bytów czy Puck – wszędzie znajdziemy wiele miejsc, które oferują nam noclegi. Kaszuby mają też dobre drogi, a większe miasta połączone są ze sobą publiczną komunikacją. Dzięki temu, możemy poznać wiele tutejszych zakamarków w trakcie kilkunastu dni naszego urlopu. Oczywiście powinniście odwiedzić także inne regiony polskiego Wybrzeża. Przypominamy Wam nasz wpis o Łukęcinie i jego atrakcjach.

Na Kaszubach znajduje się wiele pięknych obiektów, a także miejsca (np. Kaszubski Park Etnograficzny), gdzie dowiemy się czegoś o historii i bogatej kulturze tego regionu. Warto też zjawić się w Bytowie. To miasto leży na tzw. Pojezierzu Bytowskim, w zachodniej części województwa pomorskiego i pełne jest pięknych zabytków. Nic dziwnego, bo historia tego miejsca sięga XIV wieku. Główną atrakcją miasta jest tutejszy pokrzyżacki zamek. Powstał on między XIV a XV stuleciem. Wybudowano go na planie prostokąta, a naroża chroniły trzy baszty okrągłe – Polna, Różana i Młyńska. Znajduje się tu także wieża Prochowa, powstała na planie czworokąta. W XVI stuleciu dobudowano tu m.in. Dom Książęcy. Przez wiele lat był to ważny punkt na trasie łączącej Malbork z zachodnią Europą. Dzisiaj we wnętrzach mieści się hotel, ale wiele z zakamarków tej budowli możemy zwiedzić mimo to.

W Bytowie warto się też wybrać na rynek. Znajduje się tu m.in. przepiękny kościół świętej Katarzyny. Dodatkowo, jak na wielu rynkach, znajdziemy tu interesujące kamieniczki oraz fontannę. Nieopodal stoi także gotycka wieża, która niegdyś była częścią dużej świątyni. Dzisiaj we wnętrzach budowli mieści się Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie – Oddział Historii Miasta. W mieście zobaczyć też można ciekawą cerkiew. Powstała jako ewangelicka świątynia w II połowie XVII wieku. Pod koniec XX stulecia, po remoncie, kościół stał się cerkwią bizantyjsko-ukraińską. We wnętrzach znajduje się kilka pięknych, zabytkowych elementów, m.in. tabernakulum.

Zobacz inne nasze artykuły:

About the author / 

admin

Najnowsza ankieta:

Czy kwatery nad morzem w takich miejscowościach jak Hel, Sopot czy Krynica Morska to dobre lokalizacje na wakacje?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kontakt

Emailmojmail2[malpa]wp.pl
Tel078 490 24 02
Fax078 490 24 03
MiastoJastrzębie-Zdrój

Komentarze i opinie:

Kategorie

Inne wpisy

  • Birma wycieczki

    Wybierając się do wyjątkowego kraju jakim jest Birma wycieczki będziemy mieli jedyne w swoim rodzaju, Birma należy do największych państw w Azji Południowo-Wschodniej, i wyróżnia się nieskazitelnymi pejzażami i tajemniczym światem buddystów. Będąc w tym urokliwym miejscu zachwycimy się lasami deszczowymi, pięknymi zabytkami, które przetrwały przez wieki. Cudowny kraj i ludzie którzy są przyjaźni i…

  • Przyjemne z pożytecznym

    Nieustanny pośpiech i obowiązek pracy pozbawia nas pełnej rekonwalescencji, kiedy choroba zdoła nas już dopaść. Pozostaje jedynie długo wyczekiwany urlop, podczas którego bez wyrzutów sumienia odpoczniemy i zregenerujemy siły do dalszej aktywności na najwyższych obrotach. Turystyka uzdrowiskowa to jedna z form turystyki zdrowotnej, która jest szczególnie istotna dla osób borykających się z różnymi schorzeniami oraz…