Parafia Belk

Historia Kołobrzegu

Off 4
Historia Kołobrzegu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Historia Kołobrzegu nierozerwalnie związana jest jednak z biskupstwem, to prawie tysiąc lat tradycji. Jednym z najważniejszych zabytków jest konkatedra, której budowę rozpoczęto w 1300 roku i prowadzono przez 200 lat. Położona w samym centrum miasta, będąca wizytówką Bazylika p.w. Wniebowzięcia NMP jest jedynym halowym kościołem w Polsce, posiadającym pięć naw. Na rozrywki możemy tu liczyć przez cały rok. To nie tylko występy przy Muszli Koncertowej, ale Amfiteatr, Galerie Sztuki, Muzeum. Jest w Kołobrzegu miejsce charakterystyczne dla morza, gdzie w dzień przybywają tłumy turystów a nocą stanowi drogę i kierunkowskaz dla statków – to Latarnia Morska, wybudowana po wojnie w 1946 roku. Gdy pokonamy ponad sto stopni znajdziemy się na tarasie widokowym, a w zasięgu pozostanie piękny widok nie tylko na morze ale plaże i miasto.

Kołobrzeg to także muzea, a to najważniejsze to Muzeum Oręża Polskiego (zobacz: informacje o muzeum). Mieści się w dwóch miejscach: w okolicy Starówki Kołobrzeskiej (jedna z wystaw to dodatkowo wystawa plenerowa, gdzie zobaczyć możemy wyrzutnie pocisków, sprzęt pancerny, samoloty). Warto tutaj przyjechać nie tylko w czasie wakacji, gdy obchodzone są „Dni Morza”, ale urok Kołobrzegu trwa cały rok i taka też jest oferta noclegów i atrakcji: całoroczna. Jeśli szukacie nad morzem miejsca bardziej spokojnego i cichego to przypominamy o naszym wpisie na temat Łukęcina (zobacz: Atrakcje Łukęcina i okolicy) – powinno się wam spodobać.

Zobacz inne nasze artykuły:

About the author / 

admin

Najnowsza ankieta:

Czy kwatery nad morzem w takich miejscowościach jak Hel, Sopot czy Krynica Morska to dobre lokalizacje na wakacje?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kontakt

Emailmojmail2[malpa]wp.pl
Tel078 490 24 02
Fax078 490 24 03
MiastoJastrzębie-Zdrój

Komentarze i opinie:

Kategorie

Inne wpisy

  • Agroturystyka – Jastrzębie-Zdrój

    Agroturystyka-szansa dla polskiej wsi Czy osoby mieszkające na wsi mogą czerpać zyski z działalności pozarolniczej? Tak, a nasilająca się moda na spędzanie wakacji na polskiej wsi daje im wiele nowych możliwości. Dlaczego tak się dzieje? Z jednej strony mieszkańcy wielkich miast marzą o tym, by wakacje spędzić na terenie Polski, w miejscu cichym i spokojnym….

  • Wycieczka do Japonii

    W związku z coraz większym zagrożeniem atakami terrorystycznymi coraz więcej ludzi w Polsce decyduje się spędzić urlop w swoim ojczystym kraju. Jednak polskie morze w okresie letnim jest zatłoczone, a chodzenie po górach i zdobywanie szczytów w 30-stopniowym upale nie jest niczym przyjemnym. Dlatego może dobrym pomysłem będzie rozejrzeć się za wycieczką do zupełnie innych…